• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniach 8 – 9 maja 2023 r. uczniowie klasy 5a, 5d i 6f wybrali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji turystycznych stolicy. Najpierw udali się do Królewskich Łazienek, przepięknego ogrodu, w sercu którego ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zaciekawienie uczniów wzbudziły zwierzęta żyjące na terenie parku, szczególnie wiewiórki, piękne, królewskie pawie, a przede wszystkim kacza rodzinka.

Następnie mieli okazję zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza oraz przygotowania do uroczystości państwowej z okazji Dnia Zwycięstwa. Kolejnym punktem wycieczki był spacer Traktem Królewskim, najbardziej reprezentacyjną trasą Warszawy. Wzdłuż ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat przeszli obok Pałacu Prezydenckiego, zabytkowego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego, mijając po drodze piękne, zabytkowe kościoły, parki, pomniki i kamienice. Spacer od Placu Zamkowego z Zamkiem Królewskim oraz Kolumną Zygmunta zakończyli na warszawskiej Starówce, która zachwyciła wszystkich kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Świat Iluzji, które mieści się w jednej z kamienic na Starówce. Tam lustra i światła przyprawiły niejednego ucznia o zawrót głowy. W Pokoju Amesa niezłe zamieszanie zrobiła perspektywa. Z Pokoi Luster trudno było wyjść, a Komnata Cieni, Tunel Vortex, kalejdoskop, Matrix, pochylony pokój, krzesło Bucheta to tylko niektóre z atrakcji.

Pierwszy dzień wycieczki jej uczestnicy zakończyli dwugodzinną wędrówką po Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Mieli też do wykonania zadanie – uwiecznić na zdjęciu manula, jednak zwierzę to niestety schowało się i nie miało zamiaru wyjść do zdjęć.   

Drugi dzień wycieczki to PGE Narodowy i wizyta na punkcie widokowym oraz przejście trasą „Piłkarskie emocje”, podczas której uczniowie zobaczyli płytę boiska, szatnię reprezentacji Polski, strefę zawodniczą, pomieszczenia odnowy biologicznej, Press Room oraz trybunę dolną.

Popołudnie spędzili w Centrum Nauki Kopernik mając okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych oraz ścisłych i samodzielnie przeprowadzić doświadczenia, jakie oferuje to miejsce.

Na zakończenie wycieczki podczas wizyty w Planetarium z bliska przyjrzeli się Układowi Słonecznemu, aby zastanowić się, jakie tajemnice przed nimi skrywa i co jeszcze pozostało do odkrycia współczesnym „Kopernikom”.

Dwa dni spędzone w Warszawie były dla naszych uczniów nie tylko czasem zwiedzania, ale też odkrywania i poznawania nowych, interesujących miejsc oraz inspiracją dla dalszych podróży po Polsce.