• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Pewnie nie wszyscy wiedzą co to jest Pedagogika Dzikiej Przyrody. To sposób przekazywania i zdobywania wiedzy oraz samego doświadczania dzikiej przyrody. Bazując przede wszystkim na rozwijaniu zmysłów i uważności, pogłębiamy świadomość wzajemnych powiązań w naturze, dotykamy subtelnego języka przyrody, uczymy się technik przetrwania w dzikiej przyrodzie, doświadczamy kontaktu z naturą i uczymy się jak ją chronić. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 6a, którzy rowerami udali się na „Lekcję w lesie” w Rapach Dylańskach.   

Celem wyjazdu było budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą oraz rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego naszego regionu. Tam, na łonie przyrody, w przepięknym otoczeniu jesiennego lasu, uczestniczyli w kilkugodzinnych zajęciach, które zorganizowała dla nich pani Anna Zakościelna. Uczniowie nabyli umiejętność korzystania z kompasów, wyznaczania kierunków świata oraz orientacji w terenie. Poznali różne rodzaje ognisk i sposoby ich rozpalania. Najwięcej radości przyniosło im zadanie polegające na budowaniu własnych szałasów. Podczas „Lekcji w lesie” uczniowie mieli także możliwość zintegrowania się jako zespół klasowy. Na koniec wszyscy najpierw upiekli, a potem zjedli pyszne kiełbaski przy ognisku.

Była to niezapomniana przygoda, która szóstoklasistom przyniosła wiele pozytywnych doświadczeń.