• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniu 5 grudnia 2023 roku odbył się komisyjny końcowy odbiór budynku Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego, które powstało przy naszej szkole. Obiekt z pełnowymiarową areną sportową i trybuną stałą na 300 osób jest połączony z istniejącym budynkiem szkoły. Poza halą sportową powstał także amfiteatr „zielonych lekcji” i siłownia. Obiekt na pewno poprawi organizację zajęć z wychowania fizycznego, ponadto jest dostępny dla osób słabowidzących i niepełnosprawnych. Czekamy już tylko na pierwsze zajęcia wychowania fizycznego na nowej sali gimnastycznej. 

W trakcie budowy przy naszej szkole hali sportowej odnaleziono serce dzwonu z pobliskiego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. We wrześniu 1939 roku, podczas największego pożaru miasta, kościół został zupełnie spalony. Ogień strawił wyposażenie wnętrza świątyni, runął dach i hełmy na wieżach kościoła.

Serce dzwonu z kościoła WNMP w Biłgoraju odnalezione w trakcie budowy hali sportowej