• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

15 grudnia 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyło się podsumowanie IV edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa z motywem biłgorajskim”. Na konkurs wpłynęło 258 prac ze szkół i placówek kulturalno-oświatowych Powiatu Biłgorajskiego.

Miło nam poinformować, że w kategorii Szkoły Podstawowe klasy V – VI nagrodę zdobyli Aleksander Knap z klasy 5d i Jan Skwarek z klasy 6d, a w kategorii Szkoły Podstawowe klasy 0 – IV wyróżnienie zdobył Piotr Skwarek z klasy 4a.

Celem konkursu było: wzbudzenie w uczestnikach kreatywności i wrażliwości estetycznej inspirowanych zwyczajami Świąt Bożonarodzeniowych, rozwijanie wyobraźni i kreacji plastycznej, wzbogacenie warsztatu plastycznego, kształtowanie umiejętności wykorzystania w twórczości plastycznej elementów i motywów regionalnych, podkreślanie i utożsamianie się z własnym regionem kulturowym.

Gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.