• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Mikołajkowy Turnieju Piłki Siatkowej na stałe wpisał się do kalendarza sportowych wydarzeń szkolnych. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w listopadzie 2023 r. a finały rozegrane zostały dopiero w styczniu 2024 r. Wszystko za sprawą wzrastającej popularności rozgrywek oraz modzie na aktywne spędzanie czasu wolnego w gronie rówieśników.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas V – VIII, podzieleni na trzy grupy – DYWIZJE. Pierwszą stanowiły drużyny chłopców i mieszane klas VII-VIII, drugą drużyny chłopcy i mieszane klas V – VI oraz trzecią drużyny dziewcząt.

Uczniowie nie zawiedli bijąc rekord liczby chętnych. Do rozgrywek zgłosiło się aż 26 drużyn w skład, których weszło 146 zawodników. Zasady turnieju dopuszczały tworzenie drużyn mieszanych: dziewcząt i chłopców lub uczniów z różnych klas. Pojawiły się zespoły międzynarodowe łączące w swoich składach dzieci polskie i ukraińskie.

Całość rozgrywek została podzielona na etapy: fazę grupową, fazę pucharowa i wielki finał. Rozgrywki odbywały się podczas zajęć pozalekcyjnych, a uczniowie samodzielnie tworzyli drużyny nadając im ciekawe nazwy. Podsumowaniem turnieju były pokazowe mecze drużyn mistrzowskich, które wygrały finały swoich dywizji z drużynami, w skład których weszli zawodnicy pozostałych zespołów, tworząc drużynę „Reszta Świata”. Całość miała miejsce 26 stycznia 2024 r. w sali sportowej budynku klas starszych.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny:

DYWIZJA I

Zespół nr 1

TOTALNE ELDORADO

8B

Zespół nr 2

KUBUŚ TO NASZE PALIWO

8A

Zespół nr 3

BOBRY W KASZKIETACH

8A

Zespół nr 4

CIEPLAKI

7A/E/F

Zespół nr 5

SWOJAKI 7

7E/7F

Zespół nr 6

BUNGEE

7B

Zespół nr 7

ŁADA ON TOP

7C

Zespół nr 8

SCOOTER KIDY

7D

 

DYWIZJA II

Zespół nr 9

PODDAJ SIĘ

6C/6B

Zespół nr 10

KASZOJADY

6D

Zespół nr 11

GROŹNE SŁOŃCE

5A/6C

Zespół nr 12

UKRAINIAN BALL

5b/7f/8b

Zespół nr 13

POLSKIE PIEROŻKI

5D

Zespół nr 14

SMERFY

5C

Zespół nr 15

SPARTANIE AUUU !!!

5B/5C

Zespół nr 16

MIKOŁAJKI

5B

Zespół nr 17

MOKRE ŻABY ZADYMIARZE

5A/6A

Zespół nr 18

WALECZNE BANANKI

5B

 

Dziewczęta

DYWIZJA III

 

Zespół nr1

WINX

8a

Zespół nr 2

Terminatorki

7D/7E

Zespół nr 3

AVENGERSI

8A

Zespół nr 4

PAZURKI

8B

Zespół nr 5

SLEY KARZEŁKI

6B/6C

Zespół nr 6

VC KAJZERKI

7C

Zespół nr 7

WOJANOWICE

7A, 5A/5D

Zespół nr 8

BABECZKI

6A

 

Finał w kategorii klas VII-VIII – DYWIZJA I:

I miejsce drużyna TOTALNE ELDORADO (klasa 8b)

II miejsce drużyna BUNGEE (klasy 8g/8c)

III miejsce drużyna CIEPLAKI (klasa 7aef)

IV miejsce drużyna ŁADA ON TOP (klasa 7c)

 

Finał w kategorii klas V-VI – DYWIZJA II:

I miejsce drużyna KASZOJADY (klasa 6d)

II miejsce drużyna SPARTANIE AUUU!!! (klasa 5bc)

III miejsce drużyna MOKRE ŻABY ZADYMIARZE (klasa 6a/5a)

IV miejsce drużyna GROŹNE SŁOŃCE (klasa 6c/5a)


Finał w kategorii klas dziewcząt – DYWIZJA III:

I miejsce drużyna AVENGERSI (klasa 8a)

II miejsce drużyna WINX (klasa 8a)

III miejsce drużyna VC KAJZERKI (klasa 7c)

IV miejsce drużyna WOJANOWICE (klasa 7a/5ad)

O swoich drużynach nie zapomnieli wierni kibice, którzy szczególnie podczas finałów i meczów pokazowych wspierali zawodników zachęcając w duchu Fair Play do maksymalnego wysiłku. Rozegranie meczów pokazowych poprzedziło uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk pomysłodawcy imprezy i głównego sędziego Pana Zdzisława Solaka i wicedyrektora Maciej Buczka pamiątkowe dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w rozgrywkach na parkiecie lub włączyli się do turnieju pełniąc obowiązki sędziów /piszących protokoły meczowe lub liczących punkty/ albo przygotowując reportaż fotograficzny z imprezy.

W toku przedsięwzięcia wykorzystane zostały pomoce przekazane szkole w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – nagłośnienie i mikrofony oraz aparat fotograficzny.

Trochę smutno pożegnać emocje towarzyszące rozgrywkom. Następny turniej już za rok, a zatem jest dużo czasu na szlifowanie formy ;-)

Do zobaczenia, być może już niebawem na innej imprezie rekreacyjnej lub turnieju szkolnym! Nauczyciele WF