• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

„…Chcesz policzyć pole koła? Bez Pi tego nie dokonasz. No, a obwód moi mili? Co byśmy bez Pi zrobili?...”

14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto, a datę tę wybrano nieprzypadkowo. Liczba Pi lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. Ludzie zetknęli się z nią już w starożytności. Zapisuje się ją jako 3,14, co stanowi jej przybliżoną wartość.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. Uczniowie dowiedzieli się wielu ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi rozwiązując rebusy, krzyżówki, wykreślanki matematyczne oraz zapisując jak największą liczbę słów z sylabą Pi w ciągu trzech minut. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy, a nawet zdumienia i zaskoczenia. 

To oryginalne święto niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale okazało się także ciekawym sposobem na uatrakcyjnienie naszego szkolnego życia.