• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Der schönsteAdventskalender – Szkolny Konkurs językowo- plastyczny na najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy

Aby poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas VII  i VIII przystąpili do II Szkolnego Konkursu na najpiękniejszy kalendarz adwentowy ”Der schönsteAdventskalender”. Zadaniem uczestników było wykonanie tradycyjnego kalendarza adwentowego z 24 ponumerowanymi okienkami zwierającymi drobne niespodzianki, który zgodnie ze zwyczajem dzieci w Niemczech otrzymują 1 grudnia. Kalendarz taki ma umilić dzieciom czas oczekiwania na nadchodzące święta. Technika wykonania pracy była dowolna. Ocenie podlegały: pomysłowość, zgodność z tematem oraz poprawność językowa. Na konkurs wpłynęło 19 prac, a uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością.

Celem konkursu było motywowanie do nauki języka niemieckiego, inspirowanie do pracy twórczej, rozwijanie wrażliwości artystycznej młodzieży i zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze i zwyczajach państw niemieckojęzycznych.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

Kornelia Ciosmak kl. 8f

Justyna Madej  kl. 8a

II miejsce:

Hubert Bzdyra kl. 8g

Oliwia Dziwura kl. 8g

Krystian Sereda kl. 7d

Stanisław Wołoszczak kl. 8a

Hanna Sławek & Martyna Kniaziowska kl. 8e

Gabriela Mareczko kl.8e & Magdalena Zań 8a

III miejsce:

Martyna Bednarz kl. 8a

Natalia Mazurkiewicz kl. 7d

Oliwia Siek kl. 8g

Aleksandra Pułapa & Sonia Łukaszczyk kl. 8a

Wyróżnienie:

Daria Podpora kl. 8e

Dziewulski Marcel kl. 8a

Piotr Kurys & Maciej Krukowski kl. 8a

Kacper Król & Jakub Zdybel kl. 8g

Antoni Karolczak & Łukasz Szczepański kl. 7b

Tamara Florkiewicz & Aleksandra Holko kl. 8a

Oliwia Patłaczyńska & Martyna Pawęska - klasa 7a 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy kolejnych sukcesów.