W piątkowy wieczór biblioteka szkolna rozświetlona lampkami w klimatycznym nastroju powitała uczestników wieczornego spotkania. Wieczorne spotkanie andrzejkowe odbyło się w tym roku w formie Turnieju Planszówkowego. Była to doskonała okazja do integracji między uczniami różnych klas, ponieważ miejsca przy poszczególnych stolikach były losowane. Losowanie powtarzane było kilkakrotnie – dzięki temu uczestnicy mieli okazję zagrać z wieloma osobami poznając się wzajemnie.

Po zakończeniu rozgrywek był czas na wspólny posiłek oraz na seans filmowy. Opowieść wigilijna – film na czasie, zainteresował głównie tych starszych uczestników z klas 7 – wiadomo – lektura szkolna. Niektórym jednak było mało „planszówkowania”,  więc wrócili na górę do biblioteki, aby kontynuować rozgrywki;-)

Cieszy bardzo fakt, że 26 osobowa grupa na czas ponad 3 godzin trwania imprezy (17.30 – 21.00) potrafiła zapomnieć, że jest coś takiego jak smartfony;-) Przypomnieli sobie dopiero, kiedy przychodzący po nich rodzice, dzwoniąc, wzywali ich do wyjścia.