• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Do grona tych, którzy w ostatnich tygodniach odnieśli sukcesy, rozsławiając imię szkoły, dołączył Marcin Kusz – uczeń kl. VI d. Miło nam poinformować, że Marcin został laureatem etapu wojewódzkiego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”. Warto dodać, że Marcin drugi rok z rzędu został laureatem tego konkursu. Finalistą  konkursu został Benedykt Buczek - uczeń kl. VIII e.

Konkurs odbył się 28 marca 2019 r. w auli Zespołu Szkół Nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie. Udział w nim wzięło 37 uczniów ze szkół podstawowych z województwa lubelskiego. Tradycyjnie zadania konkursowe były trudne i wymagały od uczestników ogromnej wiedzy. Nasi uczniowie świetnie sobie z nimi poradzili. Marcinowi i Benkowi gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.