• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Aby poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy uczniowie klas VII  i VIII przystąpili do I Szkolnego Konkursu na najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną „Die schönste Osterkarte”. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie kartki świąteczne i dołączenie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych w j. niemieckim. Technika wykonania pracy była dowolna. Ocenie podlegały: pomysłowość, zgodność z tematem oraz poprawność językowa. Na konkurs wpłynęły 33 prace, a uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością.

Celem konkursu było motywowanie do nauki języka niemieckiego, inspirowanie do pracy twórczej, rozwijanie wrażliwości artystycznej młodzieży i zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze i zwyczajach państw niemieckojęzycznych i umiejętne wykorzystanie zasobów internetowych.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

Gałczyńska Daria 8e
Kniaziowska Martyna 8e
Sulowska Anna 8e
Skubisz Dagmara 8e
Bober Nikola 7b
 

II miejsce:

Wesołowska Agata 8e
Malec Pola 8e
Hasiak Julia 8e
Rasińska Joanna 8e
Ciosmak Kornelia 8f
Dziewulski Marcel 8a
 Jonik Anna 7d       
Szczepański Łukasz 7d
Konefał Magdalena 8g
Sereda Krystian 7d
 

III miejsce:

Garbacz Konstancja 8e
Hałasa Marta 8f
Sarzyński Alan 8e
Zań Magdalena 8a
Podpora Daria 8e
Kukiełka Maksymilian 7b
Szozda Wiktoria 8e
Holko Aleksandra 8a
Otulak Gabriel 7b
Kępiński Rafał 8e
Rękas  Emilia 8e
Mareczko Gabriela 8e