• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

30 kwietnia 2019 r. w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Konkurs wiedzy o miejscach pamięci narodowej na terenie miasta Biłgoraja oraz podsumowanie Gry terenowej. W konkursie i Grze terenowej wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz naszej szkoły. Oprócz szkół podstawowych udział  wzięły reprezentacje Gimnazjum Powiatowego, Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi  Królowej oraz reprezentacja Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. W konkursie udział wzięło 30 uczniów, a w 12 w grze terenowej w kategorii szkół podstawowych, Wszystkich uczestników z biłgorajskich szkół było 42.

W rywalizacji indywidualnej uczennica klasy VI a Wiktoria Dziduch zdobyła III miejsce.

W rywalizacji zespołowej drużyna z klasy VI d w składzie: Zofia Sidor, Jakub Trybalski i Marcin Kusz zajęła III miejsce

W Grze terenowej o miejscach pamięci narodowej naszego miasta I miejsca zdobyły dwie drużyny w składzie:

Zofia Sidor, Jakub Trybalski i Marcin Kusz z klasy VI d oraz Michalina Wieczorek z klasy VIII e i Kornelia Ciosmak z klasy VIII f.

W podsumowaniu konkursu wziął udział Bolesław Szymanik, Prezes Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, który opowiedział o losach jego deportowanej w czasie II wojny światowej do III Rzeszy rodziny. W oficjalnej części podsumowanie zabrał też głos Sekretarz Miasta Biłgoraj, pan Bogdan Kowalik.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta Biłgoraj.