• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Robotyka jest jedną z najmłodszych nauk, która łączy w sobie elementy mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Brzmi skomplikowanie i niejednego może przyprawiać o zawrót głowy.

Nie przestraszyli się jej jednak uczniowie klasy 5 h i 6 c, którzy uczestniczyli w zajęciach z robotyki w Lubelskim Centrum Nauki i Zabawy. Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO uczyli się konstruowania najprawdziwszych robotów. Dwuosobowe grupy uczniów miały do swojej dyspozycji zestawy klocków do robotyki, które oprócz tradycyjnych elementów, wyposażone były w czujniki i elementy elektromechaniczne. Dzięki nim, konstruowane roboty mogły wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić tajne ładunki, sortować czy stawać do walki z przeciwnikiem.

Po zbudowaniu robota według instrukcji przygotowanej przez instruktora, nasi uczniowie przechodzili  do jego programowania, czyli wprawiania robota w ruch, tak by mógł wykonać pewną sekwencję zaprogramowanych czynności.

Wprawdzie żywot takiego robota był bardzo krótki i kończył się na kolorowej macie podczas starcia z przeciwnikiem, jednak zajęcia z robotyki zaangażowały i zainteresowały wszystkich uczestników oraz pozwoliły połączyć naukę z zabawą. Skupieni na swoich zadaniach uczniowie, pracujący z wypiekami na twarzy…bezcenny widok.