• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniach 30 maja – 2 czerwca 2019 r. odbył się finał XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. Baza imprezy została zlokalizowana w Ośrodku Oficerskim Yacht Club R.P. Pacific WDW w Augustowie. Zgodnie z „Regulaminem OMTTK PTTK” w ramach Finału uczestnicy musieli zmierzyć się z konkurencjami turniejowymi podzielonymi na część teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna konkurencji obejmowała test wiedzy, na który złożyły się następujące zagadnienia: 25 pytań krajoznawczych dotyczących wiedzy z terenu Polski, 25 pytań dotyczących wiedzy z terenu województwa podlaskiego, 20 pytań turystycznych, 10 pytań topograficznych, 10 pytań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz 10 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy.

Na część praktyczną złożyły się:

1) turystyczny marsz na orientację,

2) turystyczne ABC w ramach, którego zorganizowano konkurencje opierające się na znajomości następujących zagadnień:

a) parki narodowe i krajobrazowe województwa podlaskiego,

b) esperanto – język, który łączy,

c) turysta żeglarz,

d) kuchnia regionalna województwa podlaskiego,

3) turystyczny rower (tor przeszkód),

4) umiejętność udzielania pierwszej pomocy i korzystania z zawartości apteczki,

5) ocena zdobytych odznak turystycznych PTTK (indywidualnie: konkurs posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK).

W kategorii szkół podstawowych wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Województwo lubelskie reprezentowała drużyna, w skład której weszli: Milena Brodziak z kl. 8 a, Jakub Rak z kl. 8 a, Benedykt Buczek z kl. 8 e. Opiekunem drużyny była p. Urszula Górniak. Od początku nasi reprezentanci utrzymywali się w czołówce, by ostatecznie po dwóch dniach ostrej rywalizacji wygrać. Tak, oni są Mistrzami Polski. GRATULUJEMY!!!