• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

13 czerwca 2019r. w Sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się konkurs recytatorsko-muzyczny „Spotkanie z poezją” zorganizowany przez Grupę nieformalną „Młodzi literaci” przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Celem jaki przyświecał organizatorom było rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów poprzez umożliwienie zaprezentowania poezji w wybranej przez siebie formie (recytacja, śpiew).

Konkurs rozbudzał wrażliwość na piękno poezji oraz upowszechniał kultur żywego słowa wśród młodzieży; popularyzował także twórczość lokalnych poetów.

Daria Podpora z kl. VIIIe wybrała tekst Jacka Fałkiewicza, który zaprezentowała w wersji śpiewanej umiejętnie dobierając do niego podkład muzyczny. Daria zdobyła I miejsce.

Dużą wrażliwością i emocjonalnością w prezentacji utworu Ewy Bordzań wykazał się także Maciej Bukarewicz z kl. VIId. Maciej zdobył III miejsce.

Gratulujemy!