• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg
pttk-banetr.jpg

W środę 9 października, kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych i średnich wzięło udział Konkursie Wiedzy o Kampanii Wrześniowej, którego celem było pogłębianie wiedzy o naszym mieście i regionie, a w szczególności wiedzy o jego najnowszej historii oraz przypomnienie 80. rocznicy wybuchy II wojny światowej. Do konkursu zgłosiło się 14 drużyn trzy osobowych z czterech szkół podstawowych oraz 10 drużyn trzy osobowych z 6 biłgorajskich szkół średnich. Indywidualnie w konkursie wzięło udział 43 uczestników ze szkół podstawowych i 31 ze szkół średnich. Podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom miało miejsce w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, gdzie uczestnicy konkursu obejrzeli także wystawy związane w wydarzeniami 1939 r.

Wyniki:

Szkoły podstawowe  - drużynowo:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5  im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna III w składzie: Marcin Litwin, Artur Ksiądz, Szymon Paluch

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna II w składzie: Wiktor Małysz, Szymon Blicharz, Dominika Szubiak

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna I w składzie: Mateusz Typko, Wojciech Kuderawiec, Robert Łata

IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna I

V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, drużyna IV

VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna II

VII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna III

VIII miejsce - Szkoła Podstawowa w Smólsku, drużyna II

IX miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna III

X miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna II

XI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna III

XII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, drużyna II

XIII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, drużyna I

XIV miejsce - Szkoła Podstawowa w Smólsku, drużyna I

Indywidualnie:

I miejsce - Marcin Litwin - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju

Szymon Paluch - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju

II miejsce - Michał Dziura - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

III miejsce - Szubiak Dominika - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju

Szkoły średnie - drużynowo:

I miejsce - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, drużyna w składzie: Monika Ciosmak, Michał Gmyz, Szymon Paczwa

II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, drużyna w składzie: Klaudia Nalepa, Zuzanna Niemiec, Patryk Zaśko

III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna II w składzie: Kinga Borek, Otylia Kobielarz, Aleksandra Solak

IV miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna IV

V miejsce - I Liceum Ogólnokształcącej im. ONZ w Biłgoraju, drużyna III

VI miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna I

VII miejsce - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, drużyna I

VIII miejsce – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju drużyna II

IX miejsce - Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, drużyna I

Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju

Indywidualnie:

I miejsce - Michał Gmyz - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju

II miejsce - Katarzyna Łokaj - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju

III miejsce - Monika Ciosmak - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju i Otylia Kobielarz - I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju