• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W piątek 11 października 2019 r. uczniowie klas siódmych obejrzeli na scenie BCK przedstawienie pt. „Zemsta” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Była to swego rodzaju lekcja z przymrużeniem oka, podczas której dzięki bohaterom „Zemsty” mogli przenieść się w wiek XVIII, na stary zamek na spokojnej wsi polskiej. Komedia Aleksandra Fredry wprowadziła młodych widzów w świat, który w rzeczywistości nie odbiega od współczesnych realiów, w których żyjemy. Na scenie pojawił się tchórzliwy, ślepo zapatrzony w wielki świat Papkin, porywczy zawadiaka, który szybciej działa niż myśli, czyli Cześnik oraz pozornie skromny, a w rzeczywistości obłudny i chciwy Rejent. Aktorzy Teatru Narodowego doskonale ukazali humorystyczny obraz dawnego świata szlacheckiego. Błyskotliwy i barwny język między postaciami zwrócił uwagę uczniów, a charakterystyczne stroje aktorów przybliżyły młodym widzom modę tamtego okresu. Na kilkadziesiąt minut zatopili się w świat bohaterów „Zemsty”, którzy mimo swych przywar, mieli w sobie coś takiego, że nie da się ich nie lubić. Siódmoklasiści mogli przekonać się, że sztuka ta jest świetnie skonstruowana, ponadczasowa, a do tego bardzo zabawna. Młodzież z naszej szkoły miała zatem szansę nie tylko poznać treść samej lektury, ale również doskonale się bawić.