• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W nocy z piątku 4 października do soboty 5 października, Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju zaprosiła uczniów do udziału w kolejnej edycji Nocy Bibliotek. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad stu uczestników.

Noc Bibliotek to akcja, podczas której jednego dnia (a dokładnie wieczora i nocy) biblioteki publiczne, szkolne, pedagogiczne i inne w całej Polsce otwierają się po zmroku i zapraszają do odwiedzin.

W tym roku Noc odbywała się pod hasłem: „Znajdźmy wspólny język”. Wspólnego języka szukali nasi najstarsi uczniowie z klas VI-VIII, z młodszymi z klas I-V – dla których przygotowali wiele atrakcyjnych zajęć. Młodsi zostali zaproszeni do gry w formie podchodów. Każdy uczestnik na Starcie otrzymywał kartę zadań super czytelnika i odszukując (po strzałkach) odpowiednich stanowisk z zadaniami, gdzie czekali na nich starsi uczestnicy, starał się je wykonać, aby uzyskać pieczątkę danej sprawności. A zadania były bardzo różnorodne (wszystkie związane z książką, czytaniem, biblioteką) np. grota opowieści – czytanie do latarki namiocie, tor przeszkód z książką na głowie, zgaduj-zgadula – bajkowe zagadki itp. Na koniec  - na Mecie młodsi uczestnicy zostali uhonorowani Medalami Super Czytelnika. Choć niechętnie opuścili szkołę po godz. 21.

Zmęczeni, ale zadowoleni z dobrze wykonanej pracy starsi uczestnicy odpoczęli przy wspólnej kolacji. Dla nich z kolei specjalne warsztaty przygotowali opiekunowie. Powstały piękne jesienne lampiony, które przydały się do klimatycznego oświetlenia Sali gimnastycznej, gdzie przygotowano prelekcję filmu i miejsca do ewentualnego spania.

Noc w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 wszyscy uczestnicy uznali za bardzo udaną, co wyrazili doczepieniem promyczka do uśmiechniętego Słoneczka. Smutne słoneczko zostało bez żadnego promyka.