• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Zbliża się kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, już 229. Zapamiętamy ją zapewne szczególnie poprzez wyjątkowość sytuacji, w której wszystkim nam przyjedzie ją świętować – razem, ale osobno.

Nie będziemy uczestniczyć w uroczystej akademii, dlatego przypominamy to nasze spotkanie, gdy dwa lata temu świętowaliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa II b pod kierunkiem pani Joanny Solskiej zaprezentowała swoim kolegom główne założenia konstytucji w formie obrad sejmiku uczniowskiego. Mali uczniowie świetnie prezentowali się na scenie dumnie wznosząc biało - czerwone flagi. W prosty sposób przedstawili to, co działo się 3 maja 1791 roku. W ciepły majowy dzień, przenieśli wszystkich przed Zamek Królewski w Warszawie, gdzie posłowie kochający Ojczyznę dążyli do zmian, które uratowałyby nasz kraj przed upadkiem i utratą wolności. Do tego potrzebna była, dobra i mądra konstytucja.

Uczniowie klasy II b przypomnieli wszystkim jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Starając się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród i Wolność, zachęcili wszystkich do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka, tego młodego także. 

Zapraszamy na chwilę wspomnień...