• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Klasa, tablica, kreda. Od kilku tygodni tradycyjne nauczanie w naszej szkole nie jest możliwe ze względu na epidemię koronawirusa. Zamknięcie szkół na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych.

Szkoła jest tam, gdzie są uczniowie, a oni zamiast w szkolnych ławkach, usiedli przed monitorami komputerów, laptopów czy tabletów. Niestety wielu z nich nie posiadało sprzętu, na którym mogli zdobywać wiedzę. I tu z pomocą przyszedł Program Polska Cyfrowa, dzięki któremu nasza szkoła wzbogaciła się o nowe laptopy. Każdy z nich wyposażony jest w kamerkę i mikrofon oraz niezbędne oprogramowanie, czyli to wszystko, co jest potrzebne uczniowi do pracy i nauki zdalnej w domu. Pieniądze na zakup laptopów pochodzą z projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Laptopy otrzymali już uczniowie, którzy nie mieli własnego sprzętu, aby w czasie trwającej epidemii, mogli uczestniczyć w edukacji zdalnej. Umożliwiają im one kontakt z nauczycielami, udział we wspólnych zajęciach on-line oraz realizację podstawy programowej w odpowiednich warunkach.

Cieszymy się, że nasza szkoła dzięki Programowi Polska Cyfrowa wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy, który mógł zostać użyczony uczniom. Kiedy lekcje wrócą do szkół, będzie dalej wykorzystywany podczas lekcji.

Więcej o programie Polska Cyfrowa można przeczytać [tutaj]