Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych, są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także rozbudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

6 listopada obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ 5 listopada przypada dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć księżniczki, piratów, wróżki, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Dziewczynkę z zapałkami, Pipi, Kopciuszka, Myszkę Miki, Shreka, Minionki, Elzę i wielu, wielu bajkowych bohaterów.

Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im, ale także nauczycielom, dużo radości.