26 października 2022r. nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w  akcji Przerwa na czytanie. W tym roku to już III Międzynarodowa, a VII Ogólnopolska edycja tej akcji. Tym razem rozszerzyliśmy tę akcję i wyszliśmy poza sale czytelni i biblioteki. Tutaj oczywiście także akcja się odbywała – na każdej przerwie uczniowie przychodzili, aby poczytać sobie w ciszy ulubione książki. Jedna z przerw przeznaczona zaś była na głośne czytanie, kiedy to była czytana na głos jedna książka. Takie przerwy odbywały się oczywiście w obydwu budynkach szkoły (obydwu częściach biblioteki;-)). Na jednej z długich przerw wyszliśmy na korytarz, gdzie uczestnicy akcji dawali przykład tym którym z czytaniem nie po drodze. Zachętą było też czytanie głośne z wykorzystaniem mikroportu z zasobów Laboratoriów Przyszłości. Atrakcja ta przyciągnęła wielu chętnych, którzy poprzez ten happening dowiedzieli się o akcji i wzięli w niej udział. Ale to nie wszystko. Nauczyciele zostali poproszeni o  zrobienie w tym dniu (w miarę możliwości;-)) krótkiej przerwy na czytanie podczas lekcji. Na pewno takie czytanie odbywało się na lekcjach matematyki i angielskiego;-) Informacje o pozostałych jeszcze nie dotarły;-) A  jeszcze gdyby tego było mało akcja Przerwa na czytanie odbywała się także podczas wyjazdu klas na wycieczkę. Przerwa podczas jazdy autobusem została spożytkowana na czytanie. Wszystkim, którzy chętnie przystąpili do akcji serdecznie dziękuję i zapraszam do udziału w kolejnym roku.

W tym roku trudno będzie zliczyć  dokładnie ilość biorących udział w akcji. Szacujemy (z danych potwierdzonych), że było to ok. 150 uczestników. I taką liczbę podamy jako nasz wkład w bicie rekordu. O wynikach bicia tego rekordu – czy udało się pobić wynik z poprzedniego roku na pewno zostaniemy poinformowani. Informację oczywiście będzie można znaleźć na stronie szkoły.