• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniach 18, 20 i 23 września został zorganizowany V Rajd szlakiem I wojny światowej po Ziemi Biłgorajskiej. Uczestniczyło w nim w sumie 319 uczniów naszej szkoły. W tym roku trasa rajdu i wycieczek wiodła przez Roztocze Zachodnie, gdzie w znajdują się cmentarze żołnierzy walczących i  poległych w latach 1914 – 1915 w Smoryniu, Zastawiu koło Goraja i Zaporzu. Trasa wypraw zaczynała się w Trzęsniach w drewnianym kościółku p. w. św. Jana Chrzciciela, gdzie witał nas i opowiadał o historii miejscowości ks. Julian Brzezicki. Odwiedziliśmy również Skansen zaburski, w którym uczniowie poznawali tradycje i kulturę mieszkańców roztoczańskich wsi, byliśmy też na kopcu zaburskim - punkcie widokowym, skąd podziwialiśmy roztoczańskie krajobrazy. Część z naszych uczniów odwiedziła także Bazylikę Mniejszą p.w. św. Antoniego w Radecznicy, w której upamiętnieni są żołnierze i partyzanci II wojny światowej. Każda z tras kończyła się w Parku św. Jana Pawła II w Radzięcinie spacerami wśród egzotycznych drzew i krzewów symbolizujących wydarzenia z pontyfikatu Papieża Polaka.