• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniu 5 maja 2022 r. przy naszej szkole zostały posadzone dwa dęby pamięci upamiętniające dwóch bohaterskich leśników. Pierwszy z nich poświęcony został Hugonowi Henrykowi Gramowskiemu, bohaterskiemu leśnikowi, uczestnikowi powstania styczniowego, zaangażowanemu w największe i najdłuższe powstanie narodowe w dziejach Polski. Drugi z dębów został poświęcony Bolesławowi Usowowi, ps. „Konar”, niezwykłemu człowiekowi, dowódcy oddziału partyzanckiego w Lasach Janowskich w czasie II wojny światowej. Sadzonki dębów przekazało Nadleśnictwo Biłgoraj w ramach akcji edukacyjnej „Zielony Powiat”. W uroczystości wzięli udział: p. Andrzej Borowiec, Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj, p. Mariusz Szabat, Z-ca  Nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj, p. Zbigniew Markut, p. Grażyna Bogacz oraz p. Władysław Potocki, którzy reprezentowali Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Obwodu Nisko – Stalowa Wola oraz p. Jan Paluch reprezentujący Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.